The names of more than 5,600 graduates from the University of Kansas this spring and summer have been announced by the University Registrar. Fall graduates will be announced in early 2021.
Many spring and summer 2020 graduates celebrated their accomplishments as part of the virtual 2020 Commencement. The university also plans to hold an in-person Commencement event in May 2021 for the Class of 2020. A complete list of spring graduates is available here. A complete list of summer graduates is available here.
Students from your state are listed below. Not all students opt to have their name published by KU News Service.
May-Shyuan Ding, Allen, Master of Arts in Speech-Language Pathology
Jack N Williams, Argyle, Bachelor of Science in Sport Management
Gregory Van Jones, Arlington, Master of Science in Education
Shaun Michael Levy, Arlington, Bachelor of Science in Mathematics
Sidney L Reeves, Arlington, Bachelor of Science in Exercise Science
David J Sconyers, Arlington, Doctor of Philosophy in Chemistry
Audrey Leigh Brown, Austin, Bachelor of Science in Exercise Science
Barrett Marcus Dover, Austin, Bachelor of Science in Business in Business Analytics/Finance
Rebecca Lane Geller, Austin, Master of Accounting
Anjelica Sage Gonzales, Austin, Bachelor of Social Work
Sydney Austin Lyne, Austin, Bachelor of Science in Business in Finance/Marketing
Lauren Mabel Molloy, Austin, Bachelor of Music in Music Theory & Composition and Bachelor of Music in Percussion
Spencer Tremaine Phillips, Austin, Juris Doctor
Grace A Wise, Austin, Bachelor of Science in Unified Early Childhood Education
Zachary Brian Baldwin, Bastrop, Master of Science in Project Management
Shelby Lynn Hughston, Bastrop, Bachelor of General Studies in Liberal Arts & Sciences
Kirsten Alyse Pruett, Bastrop, Bachelor of General Studies in Speech-Language-Hearing
Jessica Ann Deaver, Belton, Bachelor of General Studies in Theatre
John Carl Strutz, Boerne, Bachelor of Science in Business in Business Analytics
Anissa Marie Fritz, Carrollton, Master of Science in Journalism
Brianne Elizabeth Mangold, Cedar Park, Bachelor of Science in Athletic Training
Max David Williams, Cedar Park, Bachelor of Science in Sport Management
Samuel Richard Packer, Colleyville, Bachelor of Science in Business in Business Analytics/Finance
Trevor L. Pueblo, Colleyville, Master of Science in Exercise Science
Joshua Skobel, Conroe, Juris Doctor
Deja Ariel Jones, Converse, Bachelor of Science in Unified Early Childhood Education
Paul Michael Aviles, Corinth, Master of Science in Applied Statistics, Analytics & Data Science
Dagan Richard Haehn, Corinth, Bachelor of General Studies in Political Science
Mary Anna Patterson, Crowley, Master of Science in Education in Special Education
Oswaldo Salazar, Cypress, Master of Science in Applied Statistics, Analytics & Data Science
Erica Kaylynne Strautman, Cypress, Master of Occupational Therapy
Ryan Montgomery Chandler, Dallas, Bachelor of Science in Chemistry
Taylor Chavez, Dallas, Bachelor of Arts in Architecture
Lauren A Diercks, Dallas, Bachelor of Science in Business in Marketing
Ellen Meredith Griswold, Dallas, Bachelor of Science in Civil Engineering
Samantha Alyson Laner, Dallas, Bachelor of Science in Sport Management
Cole Levine, Dallas, Bachelor of Science in Journalism in Strategic Communications
Simone Michelle Levy, Dallas, Bachelor of Science in Business in Business Analytics/Finance
Jonathan F Moebius, Dallas, Bachelor of Arts in Architecture
Charlotte Grace O’Connell, Dallas, Bachelor of Science in Journalism in Strategic Communications
Keaten Arien Olson, Dallas, Bachelor of Science in Journalism in Strategic Communications
Ashley N Pitcock, Dallas, Bachelor of Science in Mechanical Engineering
Camryn Rae Resnick, Dallas, Bachelor of General Studies in Applied Behavioral Science
Sydney Leigh Shusterman, Dallas, Bachelor of General Studies in Speech-Language-Hearing
Laura C Sigman, Dallas, Bachelor of General Studies in Liberal Arts & Sciences
Miranda Grace Tignor, Dallas, Bachelor of General Studies in Speech-Language-Hearing
Sarah Lynn Ben-Ezra, Denton, Master of Arts in Museum Studies
Kyle Christopher Davis, Denton, Master of Engineering in Project Management
Paulo Urian Benavides, El Paso, Bachelor of Science in Business in Business Administration
Emily Eleanor Holman Rebellon, El Paso, Master of Science in Education in Special Education
Shelbi Lucille Todd, El Paso, Bachelor of General Studies in Psychology
Marin Elizabeth Mills, Flower Mound, Bachelor of Science in Business in Marketing
Christian M Rizk, Flower Mound, Bachelor of Science in Pharmaceutical Studies
Casey Zamecnik, Flower Mound, Bachelor of Arts in Psychology and Bachelor of Arts in Spanish
Zachary Michael Cartmel, Fort Worth, Master of Science in Education in Special Education
Sara Catherine Deleon, Fort Worth, Master of Science in Education in Special Education
Lynn Smith Dluski, Fort Worth, Master of Science in Education in Curriculum & Instruction
Miranda Sue Jenkins, Fort Worth, Master of Science in Education
Jasmine Rynae Moore, Fort Worth, Bachelor of Science in Business in Information Systems
Rebecca Oliver, Fort Worth, Master of Science in Education in Special Education
Kelley O Schorn, Fort Worth, Master of Architecture
Carly Rae Straight, Fort Worth, Bachelor of Science in Biology
Emily J Straight, Fort Worth, Bachelor of Science in Chemical Engineering
Erin K Winn, Fort Worth, Master of Public Administration
Julian Chandler, Fresno, Bachelor of General Studies in Communication Studies
Yu Kureyama, Friendswood, Bachelor of Music in Piano
Alyssa R Leibengood, Frisco, Bachelor of Science in Biology
Mackenzie P Sanders, Frisco, Bachelor of Arts in English and Bachelor of Arts in Psychology
Evan Fairs, Fulshear, Bachelor of General Studies in Communication Studies
Jacob Tyler Neal, Gainesville, Bachelor of General Studies in Communication Studies
Mark E Denker, Garland, Master of Arts in Mathematics
Julissa Gutierrez, Garland, Bachelor of Arts in Political Science and Bachelor of Arts in Spanish
Taylor Elizabeth Thompson, Garland, Master of Business Administration
Brianna M Mears, Georgetown, Bachelor of Science in Journalism in Strategic Communications
Makenzie Marie Reavey, Georgetown, Bachelor of Science in Business in Management & Leadership/Marketing
Alison L Bryce, Haltom, Master of Science in Digital Content Strategy
April Michelle Howard, Harker Heights, Master of Science in Business
Christopher Matthew Hughes, Harker Heights, Bachelor of Science in Business in Management & Leadership
Emma Rose Ramirez, Helotes, Master of Social Work
Melissa Attaway, Hockley, Master of Science in Education
Shayna Renee Brochstein, Houston, Bachelor of Science in Education in Community Health
Kaylee Madison Croft, Houston, Bachelor of Science in Pharmaceutical Studies
Katherine Natalie Ermgodts, Houston, Doctor of Speech-Language Pathology
Jacob S Glatstein, Houston, Bachelor of Science in Sport Management
Jacob Joseph Herrmann, Houston, Doctor of Philosophy in English
Megan Kathleen Martin, Houston, Bachelor of Science in Education in Middle-Level Education
Chiemela Basky Onyekere, Houston, Doctor of Medicine
Rachel Robinson, Houston, Master of Arts in History of Art
Kiera Maegan Alline Schneider, Houston, Master of Arts in Museum Studies
Isaiah S Bean, Humble, Bachelor of General Studies in Liberal Arts & Sciences
Delaney Elizabeth Bird, Humble, Bachelor of General Studies in Psychology
Hannah Josephine Couture, Katy, Bachelor of Science in Mechanical Engineering
Courtney Anderson, Keller, Bachelor of General Studies in Communication Studies
Nathaniel Betts, Kerens, Bachelor of General Studies in Liberal Arts & Sciences
Tara Samantha Anderson, Lakeway, Bachelor of General Studies in Communication Studies
Jirick Mark Hunter, Lancaster, Bachelor of Science in Sport Management
Mallory Ellyn Sconzert, Lantana, Bachelor of General Studies in Women, Gender, & Sexuality Studies
Crystal Rose McCarthy, Leander, Master of Science in Education
Lauren Elizabeth Faulkner, Lewisville, Bachelor of Science in Business in Marketing
Jordyn Kasey McAfee, Lewisville, Bachelor of Science in Secondary Level Education and Bachelor of Arts in History
Matthew Braden Williams, Lewisville, Bachelor of Science in Business in Finance
Kevin J Mcginnis, Lubbock, Bachelor of Science in Engineering Physics
Kelsey Anne Bradshaw, Lucas, Bachelor of Science in Nursing
Bailey Korinne Huser, McKinney, Bachelor of Arts in German Studies and Bachelor of Science in Microbiology
Firas Muwanes, McKinney, Master of Science in Applied Statistics, Analytics & Data Science
Elizabeth Ruth Phillips, McKinney, Bachelor of Arts in Psychology and Bachelor of Music in Oboe
Kimberly Lynn James-Kelly, Midlothian, Master of Science in Education
Reese Elizabeth Spangler, Missouri City, Bachelor of General Studies in Psychology
Hailey Christine Winslow, New Braunfels, Bachelor of General Studies in Psychology
Vincent Donald Becraft, Plano, Juris Doctor
Danan Anthony Brown, Plano, Bachelor of General Studies in Communication Studies
Briana Claire Herrington, Plano, Bachelor of Science in Journalism in Strategic Communications and Bachelor of Arts in Dance
Christopher Scott Martin, Plano, Bachelor of Science in Business in Business Administration
Chandler Faith Nauta, Plano, Bachelor of Fine Arts in Design
Justin C Roderman, Plano, Bachelor of Science in Computer Science
Anthony Brice Collins, Port Arthur, Bachelor of General Studies in Liberal Arts & Sciences
Kimberly Nicole Rosson, Prosper, Master of Science in Exercise Science
John Elliott Boog-Scott, Richardson, Bachelor of Science in Business in Marketing
Carson Alexander Corirossi, Richardson, Bachelor of Science in Business in Business Analytics
Emma J Beaty, Rockwall, Bachelor of Science in Architectural Engineering
Natasha Nicole Jones, Round Rock, Master of Science in Education
Martin Valdez Sedlacek, Round Rock, Bachelor of Science in Business in Business Administration
Emily Dawkins, San Antonio, Master of Science in Education
Stephen K Fuss, San Antonio, Bachelor of Music in Music Theory & Composition and Bachelor of Music Education
Andrew Craig Klenke, San Antonio, Bachelor of Science in Architectural Engineering
Brent Ferguson, San Marcos, Doctor of Philosophy in Music
Leland Douglas Rogers, Sour Lake, Bachelor of Science in Business in Finance
Larkin Shannon Bailey, Tomball, Master of Health Services Administration
Kimberly Paige Johnson, Waco, Master of Science in Education in Special Education
Madison Elizabeth Wendt, The Colony, Juris Doctor
Benjamin J Archacki, The Woodlands, Bachelor of Science in Secondary Level Education
Tyler J Duncan, The Woodlands, Bachelor of Science in Chemical Engineering.